Spotkanie z gośćmi z Niemiec i Francji

6 lipca 2019 odbyło się otwarte spotkanie i spacer po ogrodzie z udziałem gości z Niemiec i Francji wraz z działkowcami i zarządem ROD Pratulińska.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń, rozmowa o społecznym wymiarze ogrodnictwa działkowego i wypracowanie potencjalnych rozwiązań dla ogrodów działkowych o niepewnej sytuacji. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele i przedstawicielki organizacji SaluTerre z Francji, która wspiera inicjatywy mieszkańców i mieszkanek w tworzeniu ogrodów w Bordeaux i okolicach, modelowego ogrodu społecznościowego himmelbeet z Berlina, który boryka się z widmem likwidacji oraz Stowarzyszenia Aktywności Miejskich „Rozkwit” z Warszawy, które organizuje działania społeczne w ogrodach działkowych.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Aktywności Miejskich „Rozkwit” (PL), SaluTerre (FR), himmelbeet gGmbH (DE), Rodzinny Ogród Działkowy Pratulińska (Warszawa).

Zrealizowano w ramach projektu „Narzód działki” dla Zarządu Zieleni m. st. Warszawy, przy wsparciu: Bosch Stiftung (On-Y-Va – Making our cities green and social – dialogue on community gardening in public space) i stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria dostępna pod linkiem

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.